استاندار اردبیل: دانشگاه ها باید نقش اصلی و عملی خود را در راستای شعار سال ایفا نمایند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۴ | 

استاندار اردبیل گفت: دانشگاه ها باید نقش اصلی و عملی خود را در راستای شعار سال ایفا نمایند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش در ششمین نشست با اساتید دانشگاه های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه زندگی شهری را نباید فدای مطامع مادی کنیم، افزود: انتظار می رود در خصوص مسائل و مشکلات مسکن مهر مقاله و راهکاری ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تولید فکر باید از سوی دانشگاه ها صورت گیرد، گفت: امید می رود اساتید دانشگاه، ورزش را از منظر اقتصادی معرفی نمایند.

خدابخش با بیان اینکه حضور پرشور تماشاگران و پاکسازی جاده یک روز قبل از مسابقات آسیایی والیبال از نقاط مثبت میزبانی استان بود، تصریح کرد: با برگزاری مطلوب این رویداد ورزشی، در خصوص میزبانی مسابقات بسکتبال، فوتسال، هندبال و قایقرانی نیز در حال رایزنی با فدراسیون های مربوطه هستیم.

استاندار اردبیل اظهارامیدواری کرد: اردبیل می تواند مرکز مسابقات آسیایی و بین المللی باشد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل گفت: می توان با تصویب در مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران، یک درصد بودجه پژوهشی دستگاه های اجرایی را در اختیار دانشگاه ها قرار دهیم.

خدابخش گفت: در مدت سه و نیم سال گذشته مایل بودیم از اعضای هیات علمی دانشگاه های معتبر در مدیریت دستگاه های اجرایی استفاده کنیم، ولی متاسفانه برخی وزارتخانه ها ترجیح می دهند از نیروهای خودشان استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید نقش اصلی و عملی خود را در راستای شعار سال ایفا نمایند، افزود: انتظار می رود اساتید رشته مدیریت، کلینیک مدیریتی برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی ایجاد کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل در راستای گردشگری و کشاورزی ظرفیت های فراوانی دارد، تاکید کرد: اگر به دنبال گردشگری هستیم، گردشگری مفهوم اقتصادی دارد که باید به دنبال آن باشیم.

پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این جلسات به طور منظم روزهای شنبه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود، گفت: در این جلسات اساتید نظرات و راهکارهای خود را پیرامون مسائل توسعه ای استان بیان می کنند.

پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه در این نشست ها ارتباط مستقیم عالی ترین مقام اجرایی استان با اساتید برقرار می شود، گفت: امید می رود در این سلسله نشست ها با مطالعه، بررسی و وقت گذاشتن به خروجی مطلوبی دست یابیم و تلاش می کنیم این نشست ها رفته رفته تخصصی تر و عمیق تر شوند.

وی با اشاره به فعالیت مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه محقق اردبیلی، افزود: همه ساله توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه برای توسعه همکاری علمی به سازمان ها ارسال می شود و در همین راستا سال گذشته 27 میلیارد ریال طرح بین سازمانی با دستگاه های اجرایی منعقد شده است.

نریمانی با تاکید بر اینکه پژوهش نباید صرفاً تحقیقی باشد، بلکه باید وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود، تصریح کرد: هر ماه بازدیدهایی از واحدهای صنعتی و تولیدی انجام می شود و در همین راستا تاکنون از واحدهای تولیدی و صنعتی سبلان پارچه، آرتاپلاست، آرتاویل تایر، قارچ سبلان و غیره بازدید انجام گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه همایش هایی که در سطح دانشگاه برگزار می شود، یک محور آن دستگاه های اجرایی هستند، اظهارامیدواری کرد: در حوزه مسائل اجتماعی و زیست محیطی بتوانیم همایش ها را جهت بدهیم و قطعا خروجی این همایش ها مطلوب خواهد بود.

نریمانی گفت: از پژوهشگران انتظار می رود در کنار تولید مقالات علمی پژوهشی در حل مسائل و مشکلات اجتماعی نیز اثرگذار باشند.

پروفسور مهرداد محرم زاده معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه اردبیل میزبان شایسته ای برای مسابقات والیبال امیدهای آسیا بود، افزود: در سایه میزبانی این رویداد ورزشی، سالن های استاندارد و ارزشمند برای استان اردبیل بدست آمد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فضای قابل توجه و آب و هوای فوق العاده ای در استان اردبیل وجود دارد، تصریح کرد: با این ویژگی ها استان اردبیل می تواند متقاضی میزبانی رویدادهای دیگر ورزشی باشد.

گفتنی است در ادامه تعدادی از اساتید به ارائه دیدگاه ها و راهکارهای خود پیرامون توسعه استان پرداختند.

AWT IMAGEکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1566 بار   |   دفعات چاپ: 91 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر