برگزاری جلسه هیات نظارت و ارزیابی استان با محوریت دانشگاه های فرهنگیان و فنی و حرفه ای استان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ | 

جلسه هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل با حضور اعضای کارگروه تخصصی مراکز و واحدهای دانشگاهی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مرتضی ابراهیمی نایب رئیس هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل ضمن تبریک ایام الله دهه فجر در این جلسه گفت: هدف از ارزیابی ها ارتقای کیفی آموزش عالی استان می باشد.

 وی با بیان اینکه نظارت بر موسسات در چارچوب استانداردهای آموزش عالی می باشد، افزود: موسسات و مراکز آموزش عالی باید ضمن استقبال از نظرات کارگروه های تخصصی به رفع ایرادات ارائه شده بپردازند.

ابراهیمی تصریح کرد: نظارت مستمر بر دانشگاه فرهنگیان با توجه به اینکه دانش آموختگان این مراکز معلمان آینده کشور خواهند بود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پروفسور احمد یوسفیان دارانی معاون اجرایی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: نظارت و ارزیابی نقش موثری در بهبود عملکرد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارد.

وی ضمن تشکر از اقدامات هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان و انجام بازدید های منظم و مستمر از واحدها و مراکز آموزش عالی استان ابراز امیدواری کرد: نتایج نظارت و ارزیابی باعث رشد آموزش عالی استان شود.

یوسفیان دارانی تصریح کرد: برنامه ریزی علمی جهت تربیت نیروی انسانی با کیفیت در دانشگاه ها مستلزم شناخت وضعیت موجود و آگاهی از میزان فاصله آن با وضعیت مطلوب و مورد انتظار است که این امر توسط هیأت نظارت و ارزیابی به خوبی انجام می شود.

دکتر محمد ضارب نیا دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان و مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن تبریک آغاز ایام الله دهه فجر و تقدیر از کارگروه ها و کارشناسان نظارت و ارزیابی، گفت: کارگروه های تخصصی در سال جاری بیش از 67 مورد بازدید مستمر و منظم از واحدها و مراکز آموزش عالی استان اردبیل داشته است که در این میان دو پردیس علامه طباطبایی و بنت الهدی صدراردبیل و واحد تابعه آموزش آزادگان نیر از زیر نظام دانشگاه فرهنگیان و آموزشکده های فنی و حرفه ای پسران رازی، دختران فاطمی و پسران خلخال از زیر نظام دانشگاه فنی و حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: توجه به کیفیت نظام های آموزش عالی از اهمیت روزافزونی برخوردار است و هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان با تدوین شاخص ها و استخراج نتایج کیفی و کمی بازدیدهای خود در سالجاری گام های موفقیت آمیزی را در راه ساختارسازی برای اعتبارسنجی و تضمین کیفیت نظام های آموزش عالی استان برداشته است.

ضارب نیا تصریح کرد: کارگروه ها به بررسی فرم«الف» و تکمیل فرم«ب» و بررسی مواردی از جمله فضای مراکز و واحدها، آموزش، پژوهش، امتحانات، وب سایت مراکز و بسیاری مسائل دیگر پرداخته است که وضعیت پردیس های علامه طباطبایی و بنت الهدی صدر اردبیل مناسب و مدیریت این مراکز قابل تقدیر بود.

دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل ادامه داد: ابلاغیه های این گزارش ها پس از تصویب هیأت نظارت و ارزیابی استان در قالب فرم «ج» به مراکز و واحدهای دانشگاه فرهنگیان و آموزشکده های فنی و حرفه ای استان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه گزارش بازدید از شش مرکز و واحد دانشگاهی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری استان اردبیل مورد بررسی قرار گرفت.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1260 بار   |   دفعات چاپ: 192 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر