شرکت رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در اجلاس کمیته اجرایی اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در قرقیزستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۶ | 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان عضو کمیته اجرایی در اجلاس کمیته اجرایی اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در شهر بیشکک قرقیزستان شرکت کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان عضو کمیته اجرایی در اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در شهر بیشکک شرکت کرد.

وی با بیان اینکه به پیشنهاد بنده زبان فارسی به مجموعه زبان های رسمی این اتحادیه افزوده شد، افزود: پیشتر زبان های انگلیسی، روسی، ترکی استانبولی و قرقیزی به عنوان زبان های رسمی اتحادیه شناخته می شدند.

صادقی با این استدلال که دو کشور ایران و افغانستان با بیش از ۱۱۰ میلیون نفر جمعیت به زبان فارسی صحبت می کنند و سهم مهمی در ترکیب اتحادیه خواهند داشت، این پیشنهاد را ارائه داد و به تصویب کمیته اجرایی رسید.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: همچنین مقرر گردید اولین همایش علمی و اجرایی اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در آبان ماه سالجاری در اردبیل برگزار شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۳ دانشگاه از ۱۶ کشور منطقه عضو این اتحادیه هستند، تصریح کرد: با شروع به کار رسمی آن دامنه اعضای اتحادیه وسیع تر خواهد شد.

صادقی ادامه داد: در اجلاس کمیته اجرائی که دیروز در بیشکک برگزار شد، اساسنامه اتحادیه به تصویب رسید.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1434 بار   |   دفعات چاپ: 66 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر